Jeg er forholdsvis ny diagnosticeret med Psoriasis, og har derfor prøvet forskellige ting i håb om at reducere mit udslæt. Jeg har været generet af kløe, rødme og varm hud, samt grimt udslæt.
Det er for mig en ny verden og jeg har derfor aktivt undersøgt de forskellige muligheder, som der er på markedet. I den forbindelse fik jeg muligheden for at teste psori-pax® fra Faaborg Pharma. En blød creme, som er let at smøre ud på huden. Jeg oplever, at den både køler huden, og dæmper hud irritationen, hvilket gør en stor en forskel i min hverdag når vi taler om livskvalitet.
Jeg har samtidig en god følelse af at påsmøre en creme som tilfører min hud fugt, efterlader huden blød og samtidig er uden parfume.
”Jeg kan klart anbefale psori-pax®.
Det er den eneste creme der har virket, og jeg ønsker på ingen måde at bruge andet end Faaborg Pharmas psori-pax®”
”Jeg var meget skeptisk, da jeg meldte mig som testperson og troede ikke på, at noget kunne hjælpe mig mere. Men efter en uge forsvandt de smerter, som jeg havde under tøjet når jeg f.eks. kørte bil og tøjet gned på huden og dermed blev strukket ud. Den skællende hud er væk! Jeg vil helt klart anbefale psori-pax® til andre”
”Jeg var meget skeptisk, da jeg meldte mig som testperson og troede ikke på, at noget kunne hjælpe mig mere. Men efter en uge forsvandt de smerter, som jeg havde under tøjet når jeg f.eks. kørte bil og tøjet gned på huden og dermed blev strukket ud. Den skællende hud er væk! Jeg vil helt klart anbefale psori-pax® til andre”
"I de sidste 15 år har jeg haft psoreasis. Først på albuer og senere på mine underben. I dag som 55-årig lever jeg stadig med generne fra mit psoreasis, og særligt i sommerhalvåret har det været til stor gene, da både det rødlige og skællende udslet gjorde, at jeg ofte valgte at isolere mig fra de sociale fællesskaber. Jeg har nu benyttet mig af psori-pax® fra Faaborg Pharma ad flere omgange, hvilket har bevirket at afskallingerne er forsvundet og det rødlige udslet er reduceret.
Derfor kan jeg anbefale psori-pax fra Faaborg Pharma, som en rigtig god creme i behandlingen af psoreasis."
"Jeg har haft psoriasis i 44 år siden jeg var 30 år. Derfor har jeg prøvet alt hvad tænkes kan gennem årene, mest for at forhindre skeldannelse og kløe. Skeldannelse har været til stor irritation da det satte sig i møbler og tøj – ja alle vegne. Igennem en bekendt hørte jeg om psori-pax®. Jeg besluttede at give det en chance og det har jeg ikke fortrudt. Allerede efter en til to uger - at havde smurt to gange dagligt, kunne jeg se en stor effekt. Jeg kunne næsten ikke tro at det var rigtigt - al skeldannelsen var væk og kløen forsvundet. Stadig rødme på huden men mindre end før psori-pax®. Nu smører jeg kun én gang om dagen og det holder det gode resultat ved lige. psori-pax® er meget drøjt og let at smøre ud.
Mine bedste anbefalinger.`"
"Jeg har haft psoriasis i 25 år.
Jeg har psoriasis på ben specielt især på knæ, men også på albuer og lænd.
Jeg kan anbefale psori-pax som er i stand til at holde psoriasis nede på et acceptabelt niveau samtidig med at huden bliver mere blød og smidig.
Man kan ved brug af cremen undgå at anvende hormoncremer.
Cremen er ikke et vidundermiddel, der kan fjerne psoriasis, men en creme der kan lindre og fjerne de fleste ubehag ved psoriasis.”